tanju

TANJU DUYGU

R&D Manager

HAKKINDA

1971 Yılında Zonguldakta doğdu. Hacettepe Üniversitesinde görmüş olduğu eğitim sonrasında ilk uzun süreli çalışmasına Başarı Elektronik A.Ş de başlayarak uzun süre boyunca Teknik servis müdürlüğü yaptı(Ankara). Şirket tarafında satışı sürdürülen mobil telefonlar (Nokia, Samsung, Sony markaları) ile ilgi bir çok yurt dışı eğitim alarak Türkiye çapında çeşitli bölgelerde teknik servislerin kurulması teknisyenlerin eğitilip yetiştirilmesi, iş akışlarının oluşturulup teknik servislerin standartlarının sağlanması, belgelendirilmeleri, verimliliklerinin arttırılması çalışmalarında bulundu. 2001-2002 yılı aralığında Tayland da bulunan teknik servisin eğitimi ,verimlilik ve yönetim destek konusunda çalıştı. 2002 yılında Antalya bölge müdürü olarak Antalya ya geldi. Başarı Elektronikte bulunduğu süre boyunca bir çok teknik, yönetim ve kişisel gelişim alanlarında eğitim aldı.

 

2007 Yılında Teknik servis Müdürü olarak Farklı Faal Tic San A.Ş firmasına başladı. Firmanın Türkiye çapında teknik servis ağını kurdu. Mobil telefon ithalatçı olmasını sağladı. TTN Mobile markasını oluşturarak teknik servislerde edinmiş olduğu tecrübeyle birlikte Çinde bir çok yeni telefonun  tasarımları yapıp üretimlerini  yaptırıp Türkiye ye sevk edilmesini sağladı.

 

2009 Yılında Metro Elektronik firmasının Çin de (Shenzen bölgesinde) bölgesinin yöneticiliğini yaptı. Gold Computer mağazaları için Çin den tedarik edilen ürünlerinin ( Tekno Market Ürünleri) tedariki, ürettirilmesi, Kalite kontrollerinin yapılması, Yeni tasarlanan ürünlerin geliştirilip üretime verilmesi Türkiye ye sevkiyatı konusunda çalışarak, bölgede bulunan Türk ve Çinli ekibin yönetilmesini sağladı.

 

2011 Yılında başlamış olduğu PSL Elektronik firmasında Ar Ge Müdürü olarak çalışmasını sürdürüyor.

MENTÖRLÜK TALEP ET

Mentörlük talebi yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

İLETİŞİM

Genç TESİD hakkında hızlıca geri bildirimde bulunmak ister misiniz?

Gönderiliyor

©2020 Genç TESİD | Tüm hakları saklıdır.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account